Kirjuta meile Asukoht Kontakt Leader Eesti

Laste- ja noortetöö

Risti koguduses ei maksa üllatuda sellest, et tihtipeale kihab kogudusemaja ja kirik lastest ja noortest nagu mesilastaru.

Väiksematele inimestele, kel vanust 3-10 aastat, toimub iga jumalateenistuse ajal, s.t kuu 2. ja 4. pühapäeval kl 13 pühapäevakool. Suvekuudel peab ka pühapäevakool vaheaega; siis saavad lapsed teenistuse ajal tegutseda kiriku kõrval oleval mänguväljakul.

Pühapäevakooli võib tulla ka külalisena, s.t laps võib osaleda mõnes üksikus tunnis ka siis, kui te harva või erandkorras Ristile satute. Sellega täidab meie pühapäevakool ka lastehoiu funktsioone.

Tund algab kirikus koos täiskasvanutega, sealt sammutakse õpetajatega koos üle õue meie rootsipunasesse soojaks köetud kogudusemajja. Lastega tegelevad õpetajad Kristel, Tiia ja terve hulk noori abilisi. Pühapäevakool peaks olema suureks abiks kõigile vanematele ja ristivanematele, kes ristimisel on tõotanud oma lapsi kristlikult kasvatada.  

Olete südamest oodatud!

Vaid mõned viited Risti koguduse varasemale laste- ja noortetööle:

 - Kokku pea 30 last ja noort on käinud 2-3 korda aastas toimuvates laste- ja noortelaagrites. Üheskoos on tehtud ka päris kõvasti tööd, sest on restaureeritud enam kui 100 Risti kalmistu risti.

- Traditsiooniliselt toimub advendiajal piparkoogiöö. 8-10 kg tainast ja pakkide kaupa glasuuri, maja rahvast täis kuni hommikuni - ja viimaks jõuavad sajad kaunistatud piparkoogid jõuluõhtul kingitusena kirikulisteni. 

- Terve hulk noori on saanud osa Saksa-Eesti noorte ühislaagritest.

- 2012. aastal algas koostöö Taani ja Ungariga: koguduse noored on osalenud Taani-Ungari-Suurbritannia-Eesti ühislaagrites nii Taanis kui Ungaris.  

 - Igal suvel võetakse osa ka üle-eestilistest kirikunoortepäevadest, mis toimuvad reeglina teises Eesti otsas, talvel sõidetakse kirikunoortepäevadele Põltsamaale.

 - Üha enam noori on vabatahtlikena abiks Teeliste Kiriku projektis ning meie koguduse Sõbra toas.

Noortetöö infot jagatakse omavahel tihti e-posti teel. Kes soovib liituda Risti noorte listiga, saatku julgesti sellekohane meil aadressile risti@eelk.ee