Kirjuta meile Asukoht Kontakt Leader Eesti

Jumalateenistusest

Risti kirikus toimuvad jumalateenistused kuu 2. ja 4. pühapäeval ja suurtel kirikupühadel kl 13.00.  Jumalateenistus kestab ligikaudu 1 h 20 min, talvisel ajal pisut üle tunni. Et kirik on kütteta, tasub külmal ajal ennast soojalt riidesse panna.

Vaata, millal toimub järgmine jumalateenistus
siit

Pühapäevane jumalateenistus on koguduse elu tähtsündmus, võimalus erilisel kombel kogeda Jumala lähedalolu. Jumalateenistusele tulnutena paneme Jumala ette maha oma vaeva ja mured ning võtame Talt vastu armu ja jõudu, jaksamaks minna rõõmuga uude nädalasse. Siin on võimalik leida rahu ja uut tahet eluteel astumiseks, tarkust oma suhete kordaseadmiseks, julgust raskustes püsima jäämiseks, lohutust kurbuses.

Eestikeelne sõna ‘jumalateenistus’ on ilus ja tõene mõiste: jumala-teenistus. Antud sõna laseb end tõlgendada kahtpidi: ennekõike teenib seal Jumal meid oma andide ja kohaloluga, ning alles seeläbi saame meie suuteliseks teenima Teda.
Kirikusseminek ei ole meie teene Jumalale; seal teenib Jumal meid, et meie tahaks ja suudaks Teda teenida kogu oma eluga. Meie tõeline ‘teenistus’ algab siis, kui me jumalateenistusel jõudu saanutena igapäevasesse ellu naaseme, Jumalat üle kõige ja ligimest otsekui iseennast armastades.

Jumalateenistusel on kindel kord ja rütm, mis esialgu ehk võõristust tekitab, kuid on vajalik, et kogudus suudaks kaasa mõtelda, palvetada ja laulda. Ka see, mis esialgu harjumatu, võib armsaks saada, tasub vaid kuulata ja süveneda.
Jumalateenistuse kulgu on hõlbus jälgida ja õppida lauluraamatu abil, kus kõik põhiline kirjas on. Lauluraamatud asuvad kirikus nähtaval kohal, kohe sissepääsu ligidal.

Jumalateenistust peetakse kirikuõpetaja käsiraamatus ehk Agendas antud korra järgi.
Piiblilugemiste kava on antud kirikukalendris, koguduselaulud on valitud vastavalt pühapäeva teemale.