Kirjuta meile Asukoht Kontakt Leader Eesti

Sõbra toa ahi

28.12.2016

Sõbra tuba ehk Risti koguduse vanas koolimajas asuv taaskasutus- ja päevakeskus sai omale uue ahju. Ahi valmis Kohaliku Omaalgatuse Programmi toel. Ahju maksumuseks oli 2500 eurot, sellest KOP toetus 2000. Täname kõiki, kes aitasid oma annetustega tasuda kogudusepoolset omafinantseeringut. 

Sõbra tuba on talvekuudel avatud laupäeviti kl 11-16. Tuua võib oma kasutatud, korralikke riideid ja majapidamistarbeid, aga veelgi enam võib kõike seda annetuse eest kaasa võtta.

President külastas Risti kogudust

20.12.2016

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid külastas 16. detsembril oma Harjumaa visiidi raames EELK Risti kogudust.

Presidendi huvi keskmes oli vaikuse laste peredega tehtav leinatöö, samuti üle-eestiline võrgustikutöö nii lapse kaotanud perede kui ka sünnitusmajadega, mida koordineerib MTÜ Vaikuse lapsed. President süütas küünla Vaikuse laste rahupaigas. Ta tutvus kirikuga ning kohtus koguduse liikmete ja Ristile elama asunud Süüria sõjapõgenikest perega.

Piparkoogiöö

30.11.2016

Piparkoogiöö toimub Risti kogudusemajas reedel, 16. detsembril algusega kl 18. Oodatud on kõik Padise valla 8-15.aastased lapsed ja noored ning koguduseliikmete lapsed lähedalt ja kaugelt. Info ja regimine risti@eelk.ee, tel 555 95850 (Linda).

Harjumaa Aasta Tegija

30.11.2016

On rõõm teatada, et EELK Risti kogudus pälvis Harjumaa Aasta Tegija tiitli kodanikeühenduste valdkonnas. Tunnustus anti üle Ühisnädalal 24. novembril Kolgaküla rahvamajas.

Otsuse teinud asutused ja organisatsioonid iseloomustasid meie kogudust nõnda: ,,EELK Risti koguduse hoolimine on nagu lumepall, mis tagant lükates üha suuremaks läheb. Ilmselt ei ole midagi erilist selles, et kogudus on avatud igas vanuses inimestele ja sinna on kõik oodatud. Ei loe ka see, kas elad Padise vallas või polegi koguduse liige. Kui hoolivust saabki nimetada koguduse alustalaks, siis mitte alati ei tegele iga kogudus teemadega nagu teismelised, pagulaspered või vaikselt sündinud lapsed ja nende vanemate toetamine. Nende sihtgruppidega tegelemine on selle koguduse eripära. Risti koguduselt on, mida õppida.''

Aitäh kõigile, kes meie tegemisi on märganud ja hinnanud, ning suur-suur tänu kõigile tegijatele, toetajatele ja kaasamõtlejatele!

Rahulikku hingedeaega!

02.11.2016

Mul on hea meel, et nii paljud teist said osaleda pühapäeval Ristil toimunud hingedeaja palvusel. Aitäh kõigile, kes aitasite sel õhtul kaunilt korda minna!
Neile, kes tulla ei saanud, lisan lingi, sest ülekanne on ETV-s järelvaadatav.

Perekond Süüriast

16.10.2016

2015. a suvel vastas EELK Risti koguduse juhatus jaatavalt Eesti Siseministeeriumi palvele majutada kogudusele kuuluvas vanas koolimajas 1-2 pagulasstaatuse saavat sõjapõgenike peret. Sel suvel sai riigi ja koguduse ühisel toel remonditud vastavad ruumid ning oktoobris võtsime vastu esimese perekonna. Ema ja isa ning nende 5- ja 7-aastased lapsed on pärit Süüriast Damaskuse linnast ning nad on olnud poolteist aastat põgenikelaagrites Türgis ja Kreekas. Eestisse saabunutena on neil suur soov õppida kiiresti selgeks eesti keel, leida tööd ja sõpru siinses kogukonnas. Peretütar asub peatselt õppima Risti põhikooli esimeses klassis. Südamlik tänu kõigile, kes on aidanud võtta seda peret vastu armastuse ja tähelepanuga - kes on toetanud mööbli, majapidamistarvete, soojade riiete ja mänguasjadega! Olge õnnistatud kõik, kes tahate ka edaspidi olla perele toeks Eesti ellu sisse elamisel.

Kogemusreis Avinnurmele

13.09.2016

3.-4. septembril toimunud kogemusreisil külastas EELK Risti kogudus koos oma partnerite, Nissi koguduse ja Audevälja Arenduskeskusega oma kaugeimat partnerit, SA Avinurme Elulaadikeskust. Külaskäik sai teoks tänu Leader-meetmest vastavalt Eesti maaelu arengukavale 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi osalusel saadud toetusele. Külastasime ka Sinimägede muuseumi ning Jõhvi, Iisaku, Lohusuu, Tudulinna, Viru-Jaagupi, Väike-Maarja ja Ambla kogudusi. Tegemist on kaheaastase ühisprojektiga, mille käigus soovime õppida teiste, tugeva identiteediga maapiirkondade kogemusest ja peame nõu, kuidas senisest paremini kasutada ära kohaliku pärandi rikkust. Reisi lahutamatuks osaks on kasvamine osaduses ja üksteise mõistmises ning hoidmises.
Peipsi veerde tehtud reisil osales 39 inimest lastest eakateni.
Meid Toetas

Lk 2/18 • EelmisedJärgmised