Teatrireis Viljandisse

Laupäeval, 3. veebruaril külastame Risti kogudusega ühiselt Ugala teatri etendust ,,Arst’’. Etendus algab kell 14. Sõidame bussiga, mille kulud aitab kanda Lääne-Harju Vallavalitsus.

Osaleda soovijail palume endast hiljemalt 20. detsembriks teada anda Kaja Viisitammele aadressil kviisitamm@gmail.com või helistades 5358 3632.

Etendusest:

„Arst“ („The Doctor“) on briti draamakirjaniku ja lavastaja Robert Icke’i 2019. aastal kirjutatud adaptsioon austria näitekirjaniku Arthur Schnitzleri kuulsast näidendist „Professor Bernhardi“ (1912).

Kliiniku juhataja ja peaarst dr Ruth Wolff on tugev isiksus, kes on tulnud toime katsumustega nii professionaalses kui isiklikus elus. Kõik muutub aga päeval, mil ühest argisena tunduvast vahejuhtumist saab alguse vastasseis arstieetika ja usuliste veendumuste vahel ning konflikt võtab kiiresti nõiajahi mõõtmed. Nii avastab tunnustatud arst end üksi keset avalikku kohtumõistmist, mille käigus tuleb tal näkku vaadata ka enda kapis leiduvatele luukeredele.

Schnitzleril oli põhiline konflikt lihtne: meditsiin versus religioon. Aga tänasel päeval, online-ajastu järjest polariseeruvamas maailmas on identiteediküsimus kogu aeg teravalt päevakorral. See on mitmetahuline ja lõputult keeruline küsimus. „Arst“ vaatleb identiteeti, inimgruppe ja üksikisikuid, seda, milliseid rolle me endale võtame ja milliseid mitte, ning kuidas me ometi suudaksime vastata kõige lihtsamale küsimusele: kes me oleme?

Loe lisa: www.ugala.ee/lavastus/arst

Kuupäev

03. veebr. 2024
Expired!

Aeg

14:00

Korraldaja

EELK Risti kogudus
Phone
5564 9256
Email
risti@eelk.ee

Järgmine sündmus