Risti kirikus toimuvad jumalateenistused kuu 2. ja 4. pühapäeval ja suurtel kirikupühadel kl 13.00.  Jumalateenistus kestab ligikaudu 1 h 15 min. Kiriku ainsaks kütteallikaks on elektrilised pingisoojendused. Seetõttu peame kõige külmemal perioodil, jaanuari algusest ülestõusmispühadeni, jumalateenistusi kiriku kõrval asuvas kogudusemajas.

Vaata koguduse kalendrist, millal toimub järgmine jumalateenistus.

Pühapäevane jumalateenistus on võimalus erilisel kombel kogeda Jumala lähedalolu. Jumalateenistusele tulles paneme Jumala ette maha oma vaeva ja mure ning võtame Talt vastu armu ja jõudu, et uude nädalasse astuda. Kirikus on võimalik leida rahu ja uut tahet eluteel astumiseks, tarkust oma suhete kordaseadmiseks, julgust raskustes püsima jäämiseks ning lohutust kurbuses.

Eestikeelne sõna ‘jumalateenistus’ on ilus ja tõene mõiste: jumala-teenistus. See sõna laseb end tõlgendada kahtpidi: ennekõike teenib seal Jumal meid oma andide ja kohaloluga ning seeläbi saame meie suuteliseks teenima Teda ja ligimest.

Kirikusseminek ei ole meie teene Jumalale; seal teenib Jumal meid, et meie tahaks ja suudaks Teda teenida kogu oma eluga. Meie tõeline ‘teenistus’ algab siis, kui me kirikus jõudu saanutena igapäevasesse ellu naaseme ning seal Jumalat üle kõige ja ligimest otsekui iseennast armastame.

Jumalateenistusel on kindel kord ja rütm, mis esialgu ehk võõristust tekitab, kuid on vajalik, et kogudus suudaks kaasa mõtelda, palvetada ja laulda. Ka see, mis esialgu harjumatu, võib armsaks saada, tasub vaid kuulata ja süveneda.
Jumalateenistuse kulgu on hõlbus jälgida ja õppida lauluraamatu abil, kus kõik põhiline kirjas on. Lauluraamatud asuvad kirikus nähtaval kohal, kohe sissepääsu ligidal.

Jumalateenistust peetakse kirikuõpetaja käsiraamatu ehk Agenda korra järgi. Piiblilugemiste kava on antud kirikukalendris, koguduselaulud on valitud vastavalt pühapäeva teemale.

Loe ka õpetaja pihtimust algajana jõusaali ja kirikusse mineku võrdluse kohta.