Risti koguduse ülestõusmispühade eelne noortekas 8.–9. märtsil

By Teade

Ootame reedel, 8. märtsil kell 18.30 noori vanuses 10–16 Harju-Ristile järjekordsele kokkusaamisele. Kohtume taas Risti kiriku õdusas kogudusemajas, kus mängime, laulame ja arutleme maailma asjade üle kuni järgmise päeva hommikuni. Koosviibimise sisse mahub ka õhtupalvus kirikus. Lõpetame laupäeval kell 9.50.

Kuna kohtade arv on piiratud, siis palume eelnevalt registreerida: helen.hiie75@gmail.com

Jälgi noorteka tegemisi Facebooki lehel: Risti koguduse noored.

Teid ootavad

Helen Hiie ja Lea Ridbeck

Lisainfo telefonil 52 54 884 (Helen)

25. veebruaril peab Risti kirikus jutluse anglikaani preester Martin Booth

By Teade

Martin Booth

Pühapäeval, 25. veebruaril kell 13 algaval jumalateenistusel peab Risti kirikus jutluse Eesti juurtega anglikaani preester Martin Allison Booth, kes on sündinud 1954. aastal Suurbritannias.

Tema vanaema põgenes 1940. aastal Eestist sõja jalust Königsbergi ja jäi pärast sõda Rootsi. Martin on töötanud BBCs ja ITVs. Ta jutlustab inglise keeles, aga tõlge on eesti keelde. Teenib õpetaja Annika Laats.

Oled oodatud! Kuigi kirikus on istmesoojendused, on seal talviselt jahe, palun pane end soojalt riidesse. Kohapeal on võimalik võtta endale ümber pleed.

Jutlus. Milleks meile jumalateenistus?

By Jutlus

Risti kiriku interjöör

„Tõepoolest, miks me tuleme sel kenal talvisel pühapäeval siia, sõites maha kokkuvõttes sadu kilomeetreid, kui me võiks sel ajal valmistada toidupakke Toidupangas, tõsta kulbiga suppi mõnes supiköögis, puhastada puure loomade varjupaigas või anda väikese hingetõmbeaja mõnele puudega last hooldavale vanemale? Kas ei oleks see tegevus märksa kristlikum ning Jumalale meelepärasem?“ küsis Risti kiriku õpetaja Annika Laats jutluses pühapäeval, 11. veebruaril 2024.

Read More

Jutlus. Kuidas imepisikesest algusest võib kasvada midagi suurt

By Jutlus

Pühapäeval, 28. jaanuaril 2024 rääkis Risti kiriku õpetaja Annika Laats oma jutluses Lüüdiast – naisest, kellest sai esimene kristlane Euroopas. Lüüdia oli rikas naine, kes kaubitses luksuskauba purpuriga, millega tooniti valitsejate ülekuubi. Vaid päris rikkad said kaunistada oma riideid mõne purpurse triibuga. Võime üsna kindlad olla, et puudust Lüüdia ei tundnud. Ent küllap tunnevad puudust ka need, kes elavad rikkuses või lihtsalt heaolus. Me võime tunda puudust armastusest või elu mõttekusest.

Read More

Jutlus. Kas Jumal on hea või õudne?

By Jutlus

„Suur osa eestlasi on nõus, et „küllap kusagil mingi vägi ikkagi on,“  ja et kokkuleppeliselt võib Teda ju ka Jumalaks nimetada. Aga kuidas või millele tuginedes saaks me arvata või väita, et Ta on hea või armastav? Võib-olla on õudne? Võib-olla õel? Või kättemaksuhimuline? Võib-olla on Ta tõepoolest olnud kunagi Looja, aga nüüd on lihtsalt küüniline või isegi sadistlike kalduvustega pealtvaataja? Kõige suurema tõenäosusega võiks oletada, et Ta on lihtsalt ükskõikne. Mille alusel saaks me midagigi otsustada Jumala kohta? Kas selle alusel, kui õnnelik on armunu või äsja lapse ilmale toonu, või selle alusel, mida kogeb see, kes kaotab oma noore elukaaslase ja armastuse ning jääb üksi?“ küsis Risti kiriku õpetaja Annika Laats jutluses 14. jaanuaril 2024.

Read More

Kuidas hoida hinge tervist? Risti kiriku õpetaja Annika Laats vaimse tervise taskuhäälingus „Mis mõttes?‟

By Teade

Miks tasub vaimse tervise toetamise kõrval pöörata tähelepanu ka hinge hoidmisele? Mil viisil end südame- ja hingevaluks ette valmistada, et hing püsiks terve ka eluraskuste käigus? Millele peab tähelepanu pöörama inimene, kes on teistele nende elu raskeimatel hetkedel hingehoidjana toeks? Mida saavad kogukondliku vaimse tervise ennetuse eestvedajad õppida kristlikelt kogudustelt?

Võta endale aega ja kuula, mida rääkis Risti kiriku õpetaja Annika Laats vaimse tervise teemadel taskuhäälingus „Mis mõttes?”!

Saad teada:

  • Mis põhjusel ei piisa haiglates inimeste vaimse tervise toetamiseks psühholoogidest, vaid vaja on ka hingehoidja tuge?
  • Mida on erinevat ja sarnase kutsestandardiga hingehoidja ning kirikuõpetaja rollides?
  • Mis on nii meditsiinisüsteemi kui kiriku tugevused vaimse tervise toetamisel ning kuidas saavad need kaks süsteemi omavahel edukalt meeskonnatööd teha?
  • Miks peaks õpetaja koguduse kui kogukonna eestvedajana olema pigem teeviit kui majakas?
  • Mille järgi saab mõõta hingehoiu kvaliteeti?
  • Millal on kõige õigem oma hinge eest hoolt kanda?
  • Räägime ka märkamisest, ennetusest, vaimse tervise esmaabist, halastusest, hingepidest ja paljust muust.

Read More

Võimendagem head! Delfi aastalõpusaates külas Marju Lauristin ja Annika Laats

By Teade

Annika Laats, Vilja Kiisler ja Marju Lauristin

Delfi aastalõpustuudio oli tarkade naiste päralt: Vilja Kiisleri saatekülalisteks olid teadlane ja poliitik Marju Lauristin ning vaimulik Annika Laats. Kuidas teha vahet heal ja kurjal, kui igaüks ajab taga oma õigust ja üks ei taha teist kuulata? Kuidas taastada usaldus, ilma milleta on meil inimestena omavahel hakkama saada samahästi kui võimatu? Misasi see vastutus on ja kuidas on ta seotud vabadusega?

Annika Laats soovitas mitte hingata päevast päeva sisse väikseid hirme, vaid otsida ja võimendada head, sest hea on see, mis aitab rasked ajad üle elada (mitte ainult konservivaru sahvris).

Vaata saadet „Vilja küsib“ siit!